Laen võlgnevuse olemasolul

Laen võlgnevuse olemasolul

Millal võivad inimesel maksehäired tekkida? Kes, kuidas ja kus saab neid näha?

Maksehäired on tasumata laenuvõlad. Need muutuvad avalikult kättesaadavaks teabeks, kui laenuandja esitab pahauskse laenuvõtja isiklikud andmed maksehäireregistrisse. Seda tehakse selleks, et enne eraisikule kiirlaenu andmist võiks iga laenuandja kontrollida, kas tema potentsiaalne laenuvõtja „ripub” nii-öelda häbitahvlil.

Iga inimese krediidiajalugu saab tasuta kontrollida veebilehel www.minucreditinfo.ee

Kas saab laenu inimene, kellel on maksehäired?

Saab. Kuid laenufirmad teevad kõik endast oleneva, et end riskide eest kaitsta: hindavad iga konkreetse kliendi tulusid ja kulusid, tema leibkonna suurust ja maksete ajalugu. Kui kogu see teave tundub laenuandjale kahtlane, siis küsitakse halva krediidiajalooga inimeselt enne laenu andmist tagatist. Kui laenu tagasimaksmine on tagatud tagatisega, ei ole kehtivate maksehäirete olemasolu enam nii kriitiline. Lepingu rikkumise korral on laenufirmal õigus tagatis realiseerida.

Sel põhjusel ei soovitaks me võtta kiirlaenu neil, kellel on olemas kustutamata võlad. Kodu kaotamine, kuna reeglina just see esitatakse tagatisena, on väga sünge väljavaade.

Seetõttu ei soovita me võtta kiirlaenu teiste võlgade tasumiseks. Kohe kui teie nimi ilmub maksehäireregistrisse võtke ühendust laenufirma esindajaga ja teavitage teda oma olukorrast. Tõenäoliselt pakub ta teie probleemile lahendust.