Väikelaenud ja nende refinantseerimine

estis on väikelaenu üks eeliseid see, et väikelaenu pakuvad paljud pangad ja krediidiasutused. Seega on teil muljetavaldav valik.
Kuid enne kui hakkate tingimusi võrdlema, peate otsustama, kas võtate tagatiseta väikelaenu või kinnisvara tagatisel.
Lühidalt, ilma tagatiseta tuleb raha kiiremini ja ilma lisakuludeta. Kuid seda on vähem ja laenu intressimäär on kõrgem.

Kui aga pangale tundub teie kuusissetulek ebapiisav, ei pruugi te seda üldse saada.Igal juhul on väikelaen suurepärane võimalus neile, kes tahavad Türki lennata või elutuppa uue mööbli osta, aga pangale aru anda ei soovi.

Kuid sageli juhtub, et mitu laenu saanud laenuvõtja satub olukorda, kus kõigi laenude intressimäär tundub masendav, aga arvukad maksed ajavad närvi. Just sellistel puhkudel pakuvad paljud pangad ja krediidiasutused mõistlikku lahendust – refinantseerimist.

Sisuliselt on refinantseerimine uus laen, mis katab mitu olemasolevat. Seda tasub võtta ainult siis, kui intress on väiksem kui kõigi olemasolevate kohustuste koguintress.

Tavaliselt võetakse uus laen suuremale summale ning seetõttu refinantseerimine ilma tagatiseta on ebatõenäoline.
Tagatis tähendab aga kulutusi hindamisele, notaritasu jne. Sellega tuleb arvestada.Kui need lisakulud on uue laenu summaga võrreldes märkimisväärsed, aga maksed on praktiliselt samad, mis olemasolevad, siis pole laenu refinantseerimisel üldse mõtet.

Nagu ka teiste finantsteenuste puhul, soovitame teil hoolikalt uurida nii väikelaenude kui ka refinantseerimise tingimusi ja hinnata reaalselt oma võimalusi.