Eraisiku laen

Kui te olete kunagi sõbralt laenu küsinud, siis teate, kui piinlik see on. Veelgi hullem on see, kui sõber, soovides säilitada häid suhteid, leiab keeldumiseks mõne naeruväärse põhjuse. Ja kõik mõistavad, et see on ainult ettekääne ning suhted on nii või naa rikutud.

Kui sõpradelt ja sugulastelt ei saanud vajalikku summat laenata, seab enamik inimesi oma sammud krediidiettevõttesse või panka. Kuid kas teie võimalused piirduvad ainult tavalise laenuga?

Kas olete kuulnud näiteks laenust eraisikult ühisrahastusplatvormil? Ei?

Siis loe edasi!

P2P-laenud (Peer-to-Peer) on sisuliselt laenud eraisikutelt. On olemas teatud platvorm, kuhu ühed inimesed paigutavad oma raha, teised inimesed aga selle raha laenavad. Pooled on absoluutselt võrdsed, seetõttu jälgitakse nii laenuandja kui ka laenuvõtja huve. Samas puuduvad täielikult vahendajad pankade ja väikeste krediidifirmade näol.

Samas on platvormilt sama lihtne laenu saada kui sõbralt, kuid keeldumise korral ei pea keegi punastama.

Kuidas see kõik töötab?

Inimesed tulevad platvormile kahel eesmärgil: „annan laenu eraisikule“ ja „võtan laenu eraisikult“. Registreerimisel esitavad nad tingimused, mille alusel ollakse valmis laenu andma või seda võtma.

Seetõttu meeldib laenuvõtjatele platvorm rohkem kui pangast laenamine: saab valida oma äranägemisel kõige soodsamad tingimused. Lisaks on nõutavate dokumentide loetelu minimaalne ja isegi märkimisväärse summa saab ilma tagatise või käendajata.

Nende jaoks, kes tulevad platvormile eesmärgiga „pakun laenu eraisikule“, kasu seisneb selles, et neil on võimalus saada stabiilset passiivset sissetulekut ilma muljetavaldava kapitalita.

P2P-laenu eripära on see, et laenuandja väljastab oma raha mitmele inimesele (täpselt nagu laenuvõtja saab laenu mitmelt inimeselt).

Seega, isegi kui üks inimene jätab laenu maksmata, tagastab investor oma raha teiste arvelt. See tähendab, et raha kaotamise oht on hajutatud.

Tehingute tagatised annab otse platvorm, mistõttu ei saa öelda, et laenuvõtja riskid oleksid suured.