Autolaen ja -liising

Kui teie säästukontol puudub suurem summa ja te pole ootamatut pärandit saanud, siis rahasüstita ei ole uue auto ostmine võimalik.

Pangad ja laenufirmad pakuvad selleks puhuks kahte tüüpi finantsteenust: autoliising ja autolaen.Kui te pole selle küsimusega kunagi kokku puutunud, siis teile võib tunduda, et see on üks ja sama… Kuid need on täiesti erinevad laenutooted.

Kõigepealt peate mõistma, et autoliisingu saamiseks on vajalik omafinantseering. Kui teil pole vähemalt 10% soovitud auto väärtusest, siis teile jääb autolaen: see ei nõua esimest sissemaksu.Piisava rahasumma olemasolul tekib järgmine küsimus: kas soovite, et auto oleks registreeritud teie nimele? Eriti oluline on seda kaaluda, kui kavatsete sõita välismaale või soovite ostetud autot müüa. Autoliisingu korral vormistatakse auto panga nimele, mis seab teatud piirangud.

Kui välisreise ja sõiduki müüki plaanis ei ole, võite jätkata üksikasjalikumate arvutustega.Autoliisingu intressimäär on madalam.

Näiteks saab Swedbankist autolaenu intressiga 7,9% ja autoliisingu 2,49%-ga. Kuid autoliising eeldab kohustuslikku kaskokindlustust.

Seega peate igal konkreetsel juhul igakuiseid makseid võrdlema ja valima kõige kasumlikuma variandi.

Samuti tuleb lisada, et autolaen sobib mis tahes sõiduki, mitte ainult auto, ostu finantseerimiseks. Lisaks kaetakse sellega muud ostuga seotud kulud, nagu auto ümberregistreerimine, suve- ja talverehvid ning esimene hooldus. Peamine otsus, mis tuleb autolaenu puhul langetada, on valida laen auto tagatisel või tagatiseta.